Potraviny Senice - zpětný odběr baterií a malé elektroniky

Likvidace elktroodpadu

Prodejcům elktrospotřebičů a baterií ukládá zákon zajistit zpětný odběr tohoto zboží. Pro malé prodejny , jako je ta naše , je v zákoně vyjímka a naší povinností je pouze informovat zákazníka, kam může bezplatně tento elktrošrot odevzdat. Protože ale naší snahou je ulehčit zákazníkům a také přispět k ekologii, zajistil jsem smluvně podmínky pro zpětný odběr těch zařízení v naší prodejně. Můžete u nás mimo suchých baterií předat k následné ekologické likvidaci i drobné elktrospotřebiče, specifikaci najde v dalším popisu. Pro prvotní představu je to elktronické zařízení menší než televizory a veškerou výpočetní techniku.

Asekol

ASEKOL s.r.o. je kolektivním systémem zpětného odběru elektrozařízení

Naše prodejna se ve spolupráci se společností ASEKOL rozhodla usnadnit občanům třídění vysloužilých malých elektrozařízení. Každý občan má nyní možnost zanést starý mobil, kalkulačku, telefon, drobné počítačové vybavení, discman nebo MP3 přehrávač do naší prodejny a zdarma se jej zbavit. Kolektivní systém ASEKOL následně zajistí zdarma odvoz a ekologickou likvidaci. Jedná se o skupiny číslo 3, 4, 7 a 8. Přesné specifikaci nalezne zde.

Ecobat

ECOBAT je kolektivním systémem zpětného odběru baterií.

Naše prodejna se ve spolupráci se společností Ecobat rozhodla usnadnit občanům likvidaci přenosných baterií. Každý občan má nyní možnost zanést tyto použité baterie do naší prodejny a zdarma se jich zbavit.

Přenosné baterie jsou jakékoli baterie, knoflíkový článek, napájecí sada nebo akumulátor, které jsou hermeticky uzavřeny, mohou být ručně přenášeny a nejsou ani průmyslovou baterií či akumulátorem, ani automobilovou baterií či akumulátorem.

Ekolamp

EKOLAMP je kolektivní systém pro zpětný odběr osvětlovacích zařízení.

EKOLAMP je už od roku 2005 jedničkou v péči o to, co již nesvítí.

V rámci zpětného odběru se naše prodejna společně s EKOLAMP postará o tato elektrozařízení:
Světelné zdroje - lineární zářivky, kompaktní zářivky (= úsporné žárovky), výbojky, LED žárovky.
Do zpětného odběru nepatří běžné, reflektorové a halogenové žárovky, ty je možné vyhodit do směsného odpadu. Neobsahují nebezpečné látky, tudíž nepředstavují ekologické riziko a dle legislativy jsou z povinnosti zpětného odběru vyňaty.

PPL ParcelShop

Dnes je

20. 10. 2021 a svátek má Vendelín. Zítra Brigita, tak nezapomeňte koupit drobnost pro radost a něco dobrého na zub.

Mapy

Naše prodejna
na mapě.

Odkazy

Naše obec
www.senice.cz

náš internet
www.pelase.net

živnostenský rejstřík www.rzp.cz
Administrativní registr ekonomických subjektů
ARES

vyhledání plátců
DPH

Odkazy loga

Stránky vytvořil Miloš Machek.